top of page

PARTNERZY

KINGA GRADOWSKA

Odkrywając Marcina i jego twórczość mam wrażenie rozwoju mojego patrzenia na malarstwo i sztukę w ogóle. Marcin odkrył przede mną swoją pracownię, sposób analizy i kolejne etapy pracy. Ja odkrywam przed Państwem świat malarstwa Marcina Kowalika.
Poszukując potwierdzenia moich przekonań poprosiłam o opinię ludzi kultury, sztuki, nauki i biznesu . Odkrywam zatem również za pośrednictwem zamieszczonych tu recenzji kolejne oblicza twórczości Kowalika,inne sposoby patrzenia na to malarstwo, inne klucze interpretacyjne. Polecam Państwa uwadze słowa Rektora Akademii Sztuk Pięknych Prof. Adama Wsiołkowskiego, Janiny Górki Czarneckiej, która odkryła Marcina Kowalika na długo przede mną, znanego kolekcjonera dzieł sztuki Michaela Reissa. Odkryjcie Kowalika dla siebie.

GALERIA STALOWA / WARSZAWA

MARTA HOROWIC / OSLO

To, że malarstwo Marcina Kowalika jest oryginalne i niesamowicie twórcze,  jest niezaprzeczalnym faktem. Obserwuję dynamiczny rozwój tego artysty na przestrzeni ostatnich lat. Zarówno jego malarsko-filozoficznych teorii widzenia jak i praktycznego przełożenia tych koncepcji na samo malowanie i obrazy. Pomimo konceptualnego  zaangażowania artysty prace są atrakcyjne wizualnie, są po prostu piękne.

Rosnące zainteresowanie jego obrazami skłoniło mnie do tego, aby mu pomóc. Tak narodził się pomysł promocji Marcina w Norwegi, kraju, który z wielu względów jest mi bardzo bliski.

ILABELA KEY / LONDYN

bottom of page